Moja przygoda z poligrafią rozpoczęła się w 2000 roku od prac nad atramentami barwnikowymi i pigmentowymi do drukarek biurowych z głowicami HP, Canon i Epson. Pierwsze produkty oparte zostały o komponenty renomowanych firm z Włoch.
W 2006 roku rozpoczęły się pracę nad jednokomponentowym, ekologicznym lakierem, umożliwiającym transfer sublimacyjny na tekstylia naturalne. W końcu 2006 roku dzięki współpracy z amerykańskimi firmami Cabot i Spectra Color udało się udoskonalić receptury produkowanych atramentów.
Dużym sukcesem było podpisanie porozumienia z japońską firmą Kiwa w 2007 roku, co pozwoliło na rozpoczęcie prac badawczych nad atramentem sublimacyjnym, który stał się produktem sztandarowym firmy Chemink.
Dwa lata pózniej ukończono badania nad dwukomponentowym podkładem, umożliwiającym transfer sublimacyjny na dowolnym twardym medium, bez potrzeby stosowania wygrzewania energochłonnych pieców, czy promieni UV. Schnięcie i sieciowanie lakieru następuje w temperaturze pokojowej. Produkt spełnia wszelkie normy ekologiczne Unii Europejskiej.
W 2010 roku firma Chemink rozpoczęła współpracę z Instytutem Włókiennictwa w Łodzi i Wojskową Akademią Techniczną. Jednym z użytkowników naszych wyrobów jest Wojsko Polskie.
Rezultatem współpracy z Instytutem Włókiennictwa i polskimi firmami produkcyjnymi jest bogata oferta ponad 70 tkanin i dzianin przeznaczonych do druku sublimacyjnego i pigmentowego oraz szereg tkanin specjalnego przeznaczenia.
Rok 2011 poświęcono na badania nad atramentem do druku bezpośredniego na tkaninach bawełnianych (DTG). Produkt, charakteryzujący się znakomitymi parametrami druku, zdobył uznanie na rynkach zagranicznych.
W wyniku szybko rosnącego eksportu, firma decyduje się na udzielenie w 2015 roku licencji na produkcję lakierów sublimacyjnych, naszemu dystrybutorowi na Filipinach.
Nowym sukcesem firmy jest nawiązanie w 2017 roku współpracy z angielską firmą Mexar w dziedzinie produkcji atramentu pigmentowego na włóknach naturalnych takich jak: bawełna, len i bambus.